Obsługa klienta

795 181 189

Kredyty hipoteczne i finansowanie helo!Home

Ponad 17 banków
Jeden specjalista

Nasz ekspert pomoże uzyskać środki finansowe na zdecydowanie korzystniejszych warunkach niż tradycyjny kredyt. Dopasuje wysokość raty do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Wynegocjuje dla Ciebie najlepsze warunki, ponieważ posiadamy oferty kredytowe 17 banków jednocześnie.

Krok 1

Ustalenie zdolności kredytowej

Ustalimy Twoją zdolność kredytową. Wiemy doskonale, w jaki sposób poszczególne banki wyznaczają maksymalną kwotę kredytu oraz jaki rodzaj umowy o pracę lub współpracę biorą pod uwagę

Krok 2

Analiza ofert

Nasz ekspert pomoże uzyskać środki finansowe na zdecydowanie korzystniejszych warunkach niż tradycyjny kredyt. Dopasuje wysokość raty do Twoich potrzeb i możliwości finansowych. Wynegocjuje dla Ciebie najlepsze warunki, ponieważ posiadamy oferty kredytowe 17 banków jednocześnie.

Krok 3

Umowa przedwstępna i wniosek kredytowy

Po wytypowaniu banku lub banków przystępujemy do podpisania umowy przedwstępnej, która pozwoli nam ubiegać się o kredyt hipoteczny. Zawiera ona szereg informacji, które określają warunki transakcji: przedmiot, cenę, informacje dot. strony kupującego i sprzedającego oraz ostateczny termin zawarcia umowy. Umowie przedwstępnej zwykle towarzyszy zadatek, który nie tylko stanowi zabezpieczenie interesu sprzedającego, ale również daje gwarancję stronie kupującej. Wysokość zadatku zależy od umowy między stronami i zwykle jest to 5% lub 10% wartości nieruchomości.

Krok 4

Wycena nieruchomości i wstępna decyzja kredytowa

Po złożeniu wniosku oraz wymaganych dokumentów bank przystępuje do wieloetapowej analizy naszego wniosku i weryfikacji dostarczonych dokumentów. Oprócz sprawdzenia, czy mamy zdolność kredytową i jak wysoką oraz jaka jest nasza sytuacja osobista, bank przyjrzy się również nieruchomości, którą zamierzamy nabyć. W tym celu może skorzystać z usług naszego rzeczoznawcy majątkowego, który przygotuje operat szacunkowy, tak aby spełniał wszystkie wymogi banku.

Krok 5

Podpisanie umowy kredytowej i uruchomienie kredytu

Po wybraniu banku, dostarczeniu wszystkich wymaganych dokumentów otrzymamy projekt umowy. Ważne, aby dokładnie zapoznać się z jej zapisami i sprawdzić wszystkie dane. Jeśli mamy wątpliwości, nie wahajmy się skonsultować z doradcą lub poprosić pracownika banku o wyjaśnienia. Jeśli wszystko jest zrozumiałe, a wszystkie warunki spełnione, czeka nas najważniejszy krok: podpisanie umowy kredytowej. Aby bank uruchomił kredyt i wypłacił kwotę, konieczne będzie też sfinalizowanie formalności, w tym tych związanych ze sprzedażą. Konieczne będzie dostarczenie aktu notarialnego sprzedaży i polisy ubezpieczeniowej, a w późniejszym terminie innych dokumentów np. odpisu potwierdzającego wpis hipoteki do księgi wieczystej. Po dopełnieniu tych formalności pozostaje nam tylko regularna spłata rat i radość z własnego mieszkania.